Aicina piedalīties konferencē par universālo dizainu
16.02.2014
Aicina piedalīties konferencē par universālo dizainu 

Kurzemes plānošanas reģions aicina sociālo pakalpojumu sniedzējus, nevalstisko organizāciju, pašvaldību un valsts iestāžu pārstāvjus, esošos un topošos arhitektus un plānotājus u.c. interesentus no Latvijas un Lietuvas piedalīties konferencē „Universālais dizains – izaicinājums vai iespēja?” 12.martā Liepājas Olimpiskajā centrā, Brīvības ielā 39, Liepājā. 

Konferencē tās runātāji dalīsies pieredzē par divu jaunu, vienotu sociālo pakalpojumu pilotēšanu (pavadonis-asistents un īslaicīgā uzturēšanās cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem), stāstīs par universālo dizainu kā sociālās integrācijas rīku un prezentēs citus projekta ”My Response” rezultātus. 

Konferences darba valodas būs latviešu un lietuviešu – prezentāciju laikā nodrošinās sinhrono tulkojumu abās valodās. Grupu diskusijās savstarpējai saziņai dalībnieki varēs izmantot gan krievu, gan angļu valodas. 

Dalība konferencē ir bez maksas. Pieteikties dalībai iespējams, aizpildot elektronisko pieteikuma anketu http://ej.uz/umny vai sazinoties ar Ilzi Ārnieci pa e-pastu ilze.arniece@kurzemesregions.lv vai mob.t. 29579488. 

Konferenci rīko Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2007.-2013.gadam projekta „My Response” ietvaros. Projektu Kurzemes Plānošanas reģiona vadībā īsteno septiņi Kurzemes pašvaldību partneri un pieci Lietuvas partneri. Tā ilgums 24 mēneši, un projekta aktivitātes turpināsies līdz 2014.gada aprīlim. Projekta ”My Response” mērķis ir veicināt vienlīdzīgu pieeju un cilvēku ar invaliditāti integrāciju sabiedrībā. Projekta kopējais budžets ir 1 137 609.23 EUR, 85% apmērā to līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds. 

Ar universālā dizaina jēdzienu saprot tādu produktu, vides, pakalpojumu un informācijas noformējumu un pasniegšanas veidu, kas būtu pieejams pēc iespējas plašākai sabiedrībai bez nepieciešamības tos papildus uzlabot vai pielāgot atsevišķu cilvēku vajadzībām un ērtībām. 

Vairāk informācijas par projektu un konferences programma internetā www.kurzemesregions.lv

Informāciju sagatavoja: 
Ilze Ārniece 
Projekta „My Reponse” sabiedrisko attiecību speciāliste 
GSM (+371) 29579488 
ilze.arniece@kurzemesregions.lv


Liepājas pludmale