Portāls www.videspieejamiba.lv ir atklāts
26.06.2008

2008. gada 26. jūnijā ir atklāts jauns informatīvs portāls www.videspieejamiba.lv!

 

Invalīdu un viņu draugu apvienība „Apeirons” šajā portālā ir ielikusi visu savu pieredze, kā arī dažādus standartu projektus un ieteikumus, kas palīdzētu celtniekiem, arhitektiem, būvniekiem un citiem interesentiem veidot tādu apkārtējo vidi, kas būtu draudzīga ikvienam cilvēkam, īpaši cilvēkiem ar dažāda veida invaliditāti.

            Portāla atklāšanas brīdī piedalījās gan Īpašu uzdevumu ministrs Eiropas Savienības Finanšu pārvaldes lietās Normunds Broks, gan Rīgas mēra vietnieks Jānis Dinēvičš, gan Ekonomikas ministrijas, gan arī Labklājības ministrijas atbildīgie ierēdņi.

            Ministrs N. Broks uzsvēra, ka īpaši svarīga šī mājas lapa ir visiem Eiropas fondu realizētājiem, jo tagad nebūs iespējamas atrunas, ka nav pieejama informācija par šiem jautājumiem. Tāpat arī ministrs uzsvēra, ka vides pieejamība ir ārkārtīga svarīga cilvēku ar invaliditāti integrācijas jautājumu risināšanā, jo pieejama vide ir viens no pamatfaktoriem cilvēku līdzdalībai.

Savukārt J. Dinēvičš uzsvēra, ka liels darbs ir darāms tieši pašvaldībās un Rīgā ir izveidota Invalīdu NVO padome, kurā dažādi jautājumi tiek ne tikai izskatīti, bet arī risināti. Dinēvičš arī runāja par Rīgas domes atbalstu cilvēkiem ar invaliditāti un vēl lielāka spiediena izdarīšanu uz atbildīgajām Rīgas domes struktūrām, lai pēc iespējas ātrāk risinātu invalīdiem sasāpējušos jautājumus.

 

            Apvienības „Apeirons” pārstāvji dalījās savā pieredzē par izglītības un darba iespējām un vides pieejamības nozīmi, kā arī uzsvēra šī portāla nozīmību.

 

            Portālā www.videspieejamiba.lv ir pieejama informācija gan par to kā iekārtot māju un dzīvokli, gan arī ieteikumi un padomi par ārējās vides veidošanu atbilstoši cilvēku ar dažādām invaliditātēm vajadzībām. Tāpat arī ir ievietota informācija ar dažādiem ieteikumiem, kas nav minēti LR normatīvajos dokumentos. Portālā apskatāmi arī dažādi pozitīvi un negatīvi piemēri pieejamas vides nodrošināšanā.

 

Portāla izveidošanu atbalstīja Ekonomikas ministrija un firma AMS.

 

Pēc apvienība „Apeirons” 2007. gada monitoringa rezultātiem tikai 30% - 40% no visām jaunbūvēm ir veidotas atbilstīgi pieejamas vides prasībām. 20% no jaunceltnēm ir veidotas pilnīgi nepieejamas, savukārt pārējās ēkās par pieejamas vides jautājumiem ir domāts, bet izveidots ir tā, ka cilvēkiem ar invaliditāti nav lietojams.

 

Papildus informācija www.videspieejamiba.lv, info@apeirons.lv vai 29452606 (Ivars)