Ventspils iedzīvotāji piedalīsies apkārtējās vides pielāgošanā
28.05.2013
Ventspils iedzīvotāji piedalīsies apkārtējās vides pielāgošanā 

Rīt, 29.maijā Ventspils autoostas teritorijā notiks apkārtējās vides pielāgošanas pēc universālā dizaina (UD) principiem pasākums, kas tiek rīkots vērienīgas UD kampaņas ietvaros. Kampaņas mērķis ir veicināt sociālo integrāciju Kurzemes plānošanas reģionā, padarot apkārtējo vidi vienlīdz pieejamu ikvienam cilvēkam. 

Pasākuma laikā, kuru apmeklēt ir aicināts ikviens interesents, varēs iepazīties ar UD principiem, noskatīties informatīvu filmu par UD labās prakses piemēriem, iesaistīties izglītojošajās simulācijas spēlēs, kā arī piedalīties apkārtējās vides pielāgošanas darbos pieredzējuša speciālista pavadībā. Pasākuma sākums ir plkst. 10.00 Ventspils autoostā, Kuldīgas ielā 5. 

UD ir domāšana un process, kura rezultātā top produkti un pakalpojumi cilvēkiem ar visdažādākajām vajadzībām – grūtniecēm, ģimenēm ar bērniem, riteņbraucējiem, invalīdiem, pensionāriem u.c. Sabiedriskais transports ar pazeminātu grīdu, uzbrauktuves un nobrauktuves, luksofori ar skaņas signālu, riteņbraucēju celiņi un riteņu novietnes, bērnu istabas – tie ir tikai daži UD piemēri, kas ļauj mums justies ērti un droši.

„Mums ir svarīgi, lai ikviens cilvēks – neatkarīgi no vecuma, spējām un iespējām – justos labi mūsu pilsētā!” atzīst Aija Leimane, PSIA „Ventspils reiss” sabiedrisko attiecību speciāliste, atzīmējot, ka papildus citām apkārtējās vides, pakalpojumu un informācijas piekļuves pielāgošanas aktivitātēm Ventspilī kursē arī jaunie autobusi ar pazeminātu grīdu. 

„Ar UD kampaņu, kurā piedalās 20 Kurzemes plānošanas reģiona pašvaldības, vēlamies ne tikai padarīt apkārtējo vidi ērtāku un drošāku, bet arī vērst lēmumpieņēmēju un pārējās sabiedrības uzmanību uz UD principu nozīmi ikvienā ikdienas situācijā,” skaidro Ilze Ārniece, Kurzemes plānošanas reģiona sabiedrisko attiecību speciāliste. 

Sabiedrības kampaņas aktivitātes Kurzemes plānošanas reģions nodrošina Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2007.–2013.gadam projekta Nr. LLIV-322 „My Response” ietvaros, ko īsteno sadarbībā ar septiņām Kurzemes pašvaldībām un pieciem Lietuvas partneriem. Tā ilgums 24 mēneši, un projekta aktivitātes turpināsies līdz 2014. gada aprīlim. Projekta mērķis ir veicināt vienlīdzīgas pieejas nodrošināšanu un cilvēku ar invaliditāti integrāciju sabiedrībā. Projekta kopējais budžets ir 1 137 609.23 EUR, 85% apmērā to līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds. 

Papildu informācijai: 
Kazimiera Puzo 
Projekta vadītāja 
„A.W.Olsen & Partners” 
Mob.tālr.: 26589930 
E-pasts: kazimiera@olsen.lv