Vaiņodes un Priekules novadu iedzīvotāji piedalīsies pasākumā par vides pieejamību
29.05.2013
Vaiņodes un Priekules novadu iedzīvotāji piedalīsies pasākumā par vides pieejamību 

Rīt, 30.maijā Vaiņodes un Priekules novados notiks izglītojoši pasākumi par vides pielāgošanu pēc universālā dizaina (UD) principiem, kas tiek rīkoti vērienīgas UD kampaņas ietvaros. Kampaņas mērķis ir veicināt sociālo integrāciju Kurzemes plānošanas reģionā, padarot apkārtējo vidi vienlīdz pieejamu ikvienam cilvēkam. 

Pasākums par vides pielāgošanu pēc UD principiem Priekules novadā notiks Veselības dienas ietvaros Priekules daudzfunkcionālajā sporta hallē (Aizputes ielā 1), kur aktīvi un interesanti savu brīvo laiku pavada ikviens novada iedzīvotājs. Pasākuma sākums ir plkst. 11.30. 

Savukārt Vaiņodes novada iedzīvotāji pulcēsies Vaiņodes vidusskolā, Avotu ielā 4 plkst. 08.30, lai kopīgi ar skolēniem veidotu košu un atraktīvu foto sienu bibliotēkas lasītavā, kas būs labs un uzskatāms UD principu pielietošanas piemērs. 

Abos pasākumos varēs uzzināt par UD principiem un piedalīties izglītojošajās simulācijas spēlēs. Ikvienam interesentam būs arī iespēja pašam iesaistīties apkārtējās vides pielāgošanā Vaiņodes vidusskolā, Priekules vidusskolas teritorijā un Priekules daudzfunkcionālajā sporta hallē. 

UD ir domāšana un process, kura rezultātā top produkti un pakalpojumi cilvēkiem ar visdažādākajām vajadzībām – grūtniecēm, ģimenēm ar bērniem, riteņbraucējiem, invalīdiem, pensionāriem u.c. Sabiedriskais transports ar pazeminātu grīdu, uzbrauktuves un nobrauktuves, luksofori ar skaņas signālu, riteņbraucēju celiņi un riteņu novietnes, bērnu istabas – tie ir tikai daži UD piemēri, kas ļauj mums justies ērti un droši.

„Ar UD kampaņu, kurā piedalās 20 Kurzemes plānošanas reģiona pašvaldības, vēlamies ne tikai padarīt apkārtējo vidi ērtāku un drošāku, bet arī vērst lēmumpieņēmēju un pārējās sabiedrības uzmanību uz UD principu nozīmi ikvienā ikdienas situācijā,” skaidro Ilze Ārniece, Kurzemes plānošanas reģiona sabiedrisko attiecību speciāliste. 

Sabiedrības kampaņas aktivitātes Kurzemes plānošanas reģions nodrošina Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2007.–2013.gadam projekta Nr. LLIV-322 „My Response” ietvaros, ko īsteno sadarbībā ar septiņām Kurzemes pašvaldībām un pieciem Lietuvas partneriem. Tā ilgums 24 mēneši, un projekta aktivitātes turpināsies līdz 2014. gada aprīlim. Projekta mērķis ir veicināt vienlīdzīgas pieejas nodrošināšanu un cilvēku ar invaliditāti integrāciju sabiedrībā. Projekta kopējais budžets ir 1 137 609.23 EUR, 85% apmērā to līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds. 

Papildu informācijai: 
Kazimiera Puzo 
Projekta vadītāja 
„A.W.Olsen & Partners” 
Mob.tālr.: 26589930 
E-pasts: kazimiera@olsen.lv