Latvijā ir vairāki dabas parki, taču visi diemžēl nav pieejami cilvēkiem, kas pārvietojas ratiņkrēslā. Lai takas būtu pieejamas tām jāatbilst šīm prasībām.
Maza fotoreportāža no ceļojuma pa GNP:
Dabas taka
Dabas taka
Ar ratiņkrēslu ir ļoti grūti pārvietoties pa smiltīm un zāli, tādēļ dabas takās ir nepieciešamas koka laipiņas. Dabas taku laipiņām jāatbilst parastajiem uzbrauktuvju standartiem. Uzbrauktuvēm un laipām, visā to garumā, jābūt aprīkotām ar apmalēm un ar margām. Margu rokturiem jābūt divos augstumos 700 un 900 mm augstumā, rokturi abos uzbrauktuvju galos savstarpēji savienojami. Apmales un margas ir nepieciešamas gan drošībai (lai nejauši nenobrauktu no uzbrauktuves), gan, lai vajadzības gadījumā, varētu tās izmantot, lai pievilktos. Visā koka takas garumā jābūt 50mm augstai maliņai, kas pasargā no nejaušas nobraukšanas no uzbrauktuves.
Dabas taka
Dabas takas celiņiem jābūt no neslidenas virsmas. Ja šie celiņi (laipiņas) ir veidoti no koka, tad nedrīkst būt lielas atstarpes starp dēlīšiem, lai ratiņkrēsla priekšējiem, mazajiem ritentiņiem ieķeroties kādā plaisā, cilvēks neizkristu. Laipiņas minimālais platums ir 1200 – 2000mm, tas nepieciešams, lai cilvēki varētu pārvietoties pa laipiņu abos virzienos vienlaicīgi, netraucējot viens otram.
Dabas taka
Ja dabīgais segums ir pietiekami līdzens, lai pa to var pārvietoties cilvēks ratiņkrēslā, vietās, kur ir kāds bīstams slīpums, krauja vai nogāze, ir jābūt margām, kas divos augstumos ir nodrošinātas ar rokturiem (700mm un 900mm augstumā), kā arī jābūt maliņai, kas ir 50mm liela, lai ratiņkrēsla nejaušas paslīdēšanas gadījumā, cilvēks neieslīdētu bīstamajā nogāzē.